Banner

Uhonorować wolontariuszy!

Rozpoczyna się konkurs „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. Do 11 kwietnia można zgłaszać kandydatury, a ich weryfikacja potrwa do połowy maja.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesłać: wypełniając formularz zgłoszeniowy on-line, w formie dokumentu (skan) na adres: centrum@wolontariat.wroclaw.pl w tytule wiadomości „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” albo  w formie papierowej na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Wrocławskie Oblicza Wolontariatu – zgłoszenie”.

Nominować można wolontariuszy działających na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców, którzy ukończyli 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane są w kategorii indywidualnej oraz grupowej, która obejmuje działania grupy wolontariuszy składającej się z min. 3 osób.
Nominować kandydatów  mogą reprezentanci wrocławskich instytucji, organizacji pozarządowych, pracodawcy a także osoby indywidualne.
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie wolontariat.wroclaw.pl
Konkurs organizowany jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – jednostkę organizacyjną Gminy Wrocław.
Organizatorzy konkursu podkreślają, że szczególną aktywność wolontariuszy i wolontariuszek obserwowaliśmy w 2020 roku w walce z koronawirusem. Wrocławianie szyli maseczki, drukowali przyłbice, gotowali i dowozili posiłki dla medyków, organizowali sąsiedzką pomoc, posiłki dla seniorów i zbiórki niezbędnych rzeczy.
Dla wyróżnionych wolontariuszy organizatorzy konkursu przewidzieli wiele nagród. Wśród nich są bilety na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne we Wrocławiu oraz gadżety związane z Wrocławiem. Szczególnym wyróżnieniem będzie miejsce na specjalnej wystawie w centrum miasta.

jw

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy