Banner

Ufunduj paczkę dla lwowiaka!

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia wyruszy konwój z darami do Lwowa, w ramach akcji charytatywnej „Paczka dla lwowiaka” organizowanej przez Dortmundzko-Lwowską Fundację im. św. Jadwigi, Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Straż Miejską Wrocławia, Urząd Miejski Wrocławia, KS Ślęza Wrocław oraz Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.
Zbieramy żywność trwałą i środki czystości do 2 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym Nr VIII im. B. Krzywoustego we Wrocławiu przy ul. Jantarowej 5.
Proszę o pomoc w zbiórce oraz o jak najszersze rozpropagowanie naszej akcji.
Wspólnie możemy sprawić, że nasza – wrocławska – pomoc przyniesie w tych trudnych czasach radość, uśmiech, wzruszenie w wielu domach we Lwowie i innych miejscowościach zachodniej Ukrainy.
Dlatego bardzo prosimy, aby dary poza tymi artykułami wskazanymi na plakacie miały także bardziej osobisty wymiar.
Osoby obdarowane dziękują zawsze serdecznie za pomoc materialną, ale z jeszcze większym wzruszeniem wspominają kartki Świąteczne napisane przez dzieci, młodzież, rodziny z Wrocławia.
Ponieważ nasze dary w dużej części dotrą do rodzin chorych dzieci – podopiecznych domowego hospicjum można do paczki dodać słodki, świąteczny upominek, albo zabawkę.

Darowizny pieniężne można przekazać także na konto Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” nr 30 1090 2402 0000 0006 1000 0366 z dopiskiem „Pomoc Lwów” w terminie do 30 listopada br.

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy