Banner

Trwają negocjacje płacowe w Toyocie

Przedstawiciele pracowników z dwóch zakładów Toyoty (Jelcz-Laskowice i Wałbrzych) wspólnie negocjują z przedstawicielami zarządu firmy tegoroczne podwyżki płac.

– Obecnie jesteśmy po drugiej turze rozmów – mówi Daniel Wituszyński przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w Toyota Motor Industries w Jelczu–Laskowicach. Padły propozycje podwyżek z obu stron i za tydzień podczas kolejnej rundy negocjacji najprawdopodobniej dojdzie do zbliżenia stanowisk. Wart uwagi jest fakt, że po raz pierwszy są to wspólne rokowania wszystkich 5 organizacji związkowych działających w obu zakładach ( “Solidarność” wałbrzyskiej Toyoty reprezentuje m.in przewodniczący KZ Sławomir Bielakiewicz). Działacze nie chcieli ze względu na prowadzone negocjacje podawać konkretnych kwot, ale jak zapewnia Daniel Wituszyński propozycje podwyżek są ściśle powiązane z aktualną analizą sytuacji na rynku auto-moto.

Koncern Toyota inwestuje w nowy park maszynowy w Jelczu – Laskowicach. W tym roku rozpocznie się rekrutacją kolejnych pracowników. Uruchomiona zostanie produkcja nowoczesnego silnika benzynowego.

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy