Banner

Strajk ostrzegawczy pracowników psychiatrii

Sytuacja w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu nabrzmiała tak mocno, że pracownicy zdecydowali się strajkować. Z hasłami protestacyjnymi od godz. 10.00 do 12.00 przed budynek szpitala 28 listopada br. wyszło 65 osób.

Wcześniej w szpitalu przeprowadzono referendum na 259 zatrudnionych osób wzięło w nim udział 180, z czego 160 opowiedziało się za strajkiem. Zarabiają tak mało, że nie przestraszyła ich groźba Zarządu o cofnięciu dodatku motywacyjnego w wysokości 159 zł.

-Wielokrotnie byliśmy u marszałka Jerzego Michalaka, zna on naszą sytuację, ale nic nie robi. Urząd Marszałkowski nie ma jakiejś wizji rozwoju naszej spółki, nie ma żadnego planu odnośnie naszego szpitala. Ostatnia rozmowa z marszałkiem była w lecie – mówi Stanisława Sankowska przewodnicząca NSZZ “Solidarność” przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

Strajk swoją obecnością wsparli Hanna Trochimczuk-Fidut, przewodnicząca Sekcji Służby Zdrowia NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk oraz Kazimierz Kimso szef Regionu NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk,

jw

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy