Banner

Spójrzcie w twarz ludziom!

Panowie – Turko, Wiszniewski, Pinior i Budrewicz – spójrzcie w twarz ludziom pokrzywdzonym przez polskie sądy!

Uderzenie PiS w wymiar sprawiedliwości jest strzałem w dziesiątkę! Tu rozsiedli się ci, którzy chcą zachować stare przywileje i dalej legitymizować stary komunistyczny układ.

We Wrocławiu (18 lipca) w obronie tego starego systemu stanęli ludzie z solidarnościowym rodowodem, m.in., w ramię w ramię profesorowie Ludwik Turko i Andrzej Wiszniewski, Józef Pinior i Leszek Budrewicz, że wymienię tyko tych, których dostrzegłem w pierwszym szeregu na prasowych zdjęciach.

Nie pierwszy raz wyżej wymienieni w tak wyraźny sposób kontestują obecny rząd. Patrząc na zdjęcia innych demonstrantów nie widzę tam ludzi w jakikolwiek sposób pokrzywdzonych przez wymiar tzw. sprawiedliwości. No chyba, że Józek Pinior uważa, że oskarżenie go o korupcję jest niezasadne.

Przez ostatnie lata, również za rządów PO i PSL, media publiczne podawały bardzo liczne przykłady nadużyć ludzi prawa. Oglądaliśmy wstrząsające relacje ukazujące postępowanie komorników, syndyków, sędziów odbierających rodzicom dzieci, trwające przez wiele lata procesy urągające wszelkim regułom, postępowania wobec kibiców piętnujących stalinowskiego Baumana, brak reakcji na łamanie prawa przez pracodawców, itp.

Ile ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości miałoby dzisiaj powód, by wyjść na ulice. To byłyby setki tysięcy. Czy tym ludziom mogliby spojrzeć w twarz Panowie Turko, Wiszniewski, Pinior i Budrewicz?

Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy