Banner

“Solidarność” pamięta o swoich bohaterach

Od odwiedzin przy grobach Kazimierza Michalczyka i Piotra Bednarza rozpoczęły się wrocławskie uroczystości 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Delegacja Zarządu Regionu na czele z przewodniczącym Kazimierzem Kimso oraz przedstawiciele licznych zakładów pracy oraz organizacji społecznych złożyły kwiaty i wieńce na miejscach dla „Solidarności” szczególnych. Kazimierz Michalczyk to ofiara zbrodni komunistycznej, postrzelony podczas manifestacji 31 sierpnia 1982 roku we Wrocławiu, zmarł 2 września 1982 roku w wieku 27 lat. Piotr Bednarz jeden z najbardziej niezłomnych przywódców „Solidarności” zmarły 26 marca 2009 roku, w stanie wojennym wiele lat więziony i bestialsko traktowany przez komunistów.
O tym jak ważna jest pamięć o bohaterach „Solidarności”, zwłaszcza że dzisiaj są tacy, którzy chcą zawłaszczyć nasze święto, w imieniu dolnośląskiej „Solidarności”, mówił na cmentarzu Tomasz Wójcik.

Modlitwę nad grobami zaintonowali kapelani dolnośląskiej “Solidarności” – ks. Stanisław Pawlaczek oraz ks.
W uroczystościach wzięli też udział bliscy Kazimierza Michalczyka (ojciec) i Piotra Bednarza (żona, córka i krewni).

Przedstawiciele “Solidarności” złożyli też kwiaty na grobach innych członków Związku spoczywających na Grabiszyńskim Cmentarzu.
jw


Foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy