Solidarność dalej upomina się o ludzi pracy (galeria)

Pod tablicą przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie narodziła się dolnośląska Solidarność, licznie zebrali się członkowie i sympatycy Związku. Stawili się również przedstawiciele władz (wojewoda Paweł Hreniak, marszałek województwa Jerzy Michalak, prezydent Wrocławia Adam Grehl). Uroczystości rozpoczął modlitwę abp Józef Kupny.

Przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso podkreślił w swoim wystąpieniu, że Związek wciąż będzie się upominał o prawa ludzi pracy. Wyraził nadzieję na likwidację w Polsce plagi umów śmieciowych i pracy w niedzielę.

Tradycyjnie pod tablicą zgromadzone delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach wszyscy spotkali się na okolicznościowym pikniku. Centrum Historii Zajezdnia udostępniło dla wszystkich chętnych zwiedzanie wystawy.

jw/mr

foto Janusz Wolniak