Banner

Słoneczna pielgrzymka w Henrykowie

Dopisała pogoda, dopisali pielgrzymi. Kolejna udana Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy w Henrykowie!

Pierwszy raz po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, uczestnicy pielgrzymki przybyli do sanktuarium Matki Bożej Języka Polskiego. W południe mszę św. odprawił arcybiskup Józef Kupny. Wrocławski metropolita w homilii odniósł się do kwestii pracy w kontekście miłości bliźniego, ukazując jej sens i znaczenie.

-Kiedy mówimy o pracy naszą uwagę koncentrujemy na jej uciążliwościach, wyskości zarobków, zagrożeniach dla życia, a rzadko uświadamiamy sobie, że praca w jej podmiotowym wymiarze jest zawsze dziełem osoby – powiedział krajowy duszpasterz ludzi pracy.

Na zakończenie mszy podziękowania gościom i zebranym złożyli duszpasterz dolnośląskiej Solidarności ks. Krzysztof Hajdun i przewodniczący ZR Kazimierz Kimso.

Po mszy, gdy pielgrzymi posilili się nieco, otrzymali również znakomitą rozrywkę. Porcję doskonałej muzyki zapewniła Orkiestra z ZG Janina z Libiąża.

!5 maja to Międzynarodowy Dzień Rodziny. Trudno było znaleźć lepszy sposób na jego świętowanie niż właśnie w niedzielę w Henrykowie. Znakomicie spisała się firma Tauron, która jako partner tego przedsięwzięcia wystawiła stoiska m.in.  z kawą i watą cukrową dla dzieci.

jw/mr

foto Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy