Banner

Seniorze pij wodę!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w środę miejscami termometry mogą pokazać 34-35 stopni Celsjusza. Upały doskwierają każdemu, ale w szczególności trudno znoszą je osoby starsze. Wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów po raz kolejny będę wręczać każdemu napotkanemu seniorowi butelkę wody i materiały edukacyjne o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Woda jest niezbędnym elementem codziennej diety osób w każdym wieku, ale szczególnego znaczenia nabiera w czasie upalnych dni i przede wszystkim w przypadku seniorów. Dlatego wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów postanowili wyjść z inicjatywą „Woda dla Seniora”.

Celem akcji, oprócz przekazania symbolicznej butelki wody, jest uświadomienie seniorom, jak niezwykle ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza w tak upalne dni jak teraz – mówi Daniel Szabaciuk, rzecznik Fundacji Wspierajmy Seniorów.

Akcja „Woda dla Seniorów” jest przeprowadzana przy wrocławskich szpitalach. Wolontariusze Fundacji wręczają każdemu seniorowi butelkę wody wraz ulotką informacyjną o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Warto budować nawyk regularnego picia wody. W przypadku osób starszych jest to szczególnie ważne. Wraz z wiekiem człowiek odczuwa bowiem mniejsze pragnienie, dlatego większość seniorów jest w stanie przewlekłego odwodnienia. Systematyczne picie wody to naturalny i najzdrowszy sposób nawodnienia organizmu. Należy spożywać dziennie minimum 2 litry płynów. Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie może powodować zaburzenia pracy wielu ważnych organów i prowadzić nawet do omdleń czy udarów. Warto pamiętać, że seniorzy, którzy regularnie piją wodę, wspomagają pracę swojego organizmu, a przez to chronią się przed rozwojem chorób. Żeby nie pogłębiać wielu dolegliwości, wystarczy jedynie zawsze mieć pod ręką butelkę wody i sięgać po nią przez cały dzień, pijąc małymi łykami.

foto Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy