- Region Dolny Śląsk NSZZ Solidarność - http://solidarnosc.wroc.pl -

Sala imienia Janusza Łaznowskiego

IMG_9395

Marcowe (9 marca) posiedzenie Zarządu Regionu rozpoczęło się od upamiętnienia zmarłego przed 5 laty Janusza Łaznowskiego.  Imię przewodniczącego ZR w latach 1998-2010 otrzymała reprezentacyjna sala znajdująca się na 4 piętrze siedziby dolnośląskiej Solidarności. Oprócz członków ZR w uroczystości uczestniczyli bliscy śp Janusza Łaznowskiego – żona i córka. Wraz z przewodniczącym Kazimierzem Kimso odsłonili znajdującą się przy wejściu na salę tablicę z fotografią i biogramem długoletniego szefa Regionu.

W dalszej części obrad działacze po dyskusji przyjęli m.in stanowisko ws umowy społecznej dotyczącej wyborów prezydenckich. Działacze w dokumencie wzywają Komisję Krajową do sformułowania katalogu najważniejszych spraw do rozwiązania i przedstawienia ich urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. “wyrażamy przekonanie, że warto podpisać z nim kolejne porozumienie, na kolejną kadencję” napisali w stanowisku działacze dolnośląskiej Solidarności.
Ponadto związkowcy wysłuchali sprawozdania z ubiegłorocznej działalności Okręgowej Inspekcji Pracy przedstawionego przez Małgorzatę Łagocką i Barbarę Serafinowską.
Omówienie sytuacji w branżach zakończyło zebranie.