Banner

Ryszard Proksa na spotkaniu z oświatową “Solidarnością”

Na zaproszenie Sekcji Oświatowej „Solidarności” przyjechał do Wrocławia przewodniczący Krajowej Sekcji Ryszard Proksa. Na zebraniu z pracownikami oświaty Dolnego Śląska odniósł się do spraw bieżących, ale przede wszystkim do przedwakacyjnego strajku w szkołach.

W ocenie Proksy podpisanie Porozumienia Płacowego z rządem było jednym z większych sukcesów nie tylko oświaty, ale całego Związku. Inaczej oceniała to większość zebranych, uważając że była to przedwczesna zgoda, a wówczas większość środowiska chciała protestować.

Podczas burzliwego spotkania padło wiele zarzutów.Ryszard Proksa cierpliwie wyjaśniał motywy swojej decyzji. Przypomniał, że miał pozytywne stanowisko w tej sprawie nie tylko swojej sekcji, ale i zgodę Komisji Krajowej, by podpisać stosowne porozumienie.

Przypomnijmy, że na Dolnym Śląsku determinacja ludzi uczestniczących w proteście była bardzo duża, strajkowało tu 82 procent szkół, a w całej Polsce według danych rządowych strajkowało 68 procent placówek oświatowych.

Na spotkaniu mówiono też o innych problemach oświatowych – o braku młodych nauczycieli do nauczania zawodu, o awansie zawodowym, biurokracji i o roli rodziców w szkole.

jw

foto Janusz Wolniak

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy