Banner

Remont historycznego „Ogórka”

Przewodniczący dolnośląskiej “Solidarności” Kazimierz Kimso i sekretarz Grzegorz Makul spotkali się z prezesem MPK Krzysztofem Balawejderem, by zobaczyć postępy pracy przy remoncie historycznego autobusu “Ogórek”.

-Mam przeczucie, że robimy coś wielkiego dla MPK, Wrocławia, ale też przyszłych pokoleń. Autobus, który ponad 40. lat temu był symbolem strajku – nawet na miarę tego, co działo się w tamtym czasie w Gdańsku – będzie świadczył o tamtych wydarzeniach i będzie służył także do krzewienia naszej najnowszej historii wśród młodzieży i tych wszystkich, którzy odwiedzą Centrum Historii Zajezdnia, gdzie na co dzień będzie rezydował – powiedział Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder o remoncie historycznego autobusu.

Dzięki pracy naszych mechaników i całego zespołu, który zajmuje się rekonstrukcją tego pojazdu chcemy, aby był gotowy na 31 sierpnia br. i kolejną rocznicę powstania NSZZ Solidarność, a jeśli wszystko dobrze się ułoży to nawet na 26 sierpnia – czyli rocznicę pamiętnego strajku. Mamy już 99 proc. części do niego, prace przebiegają solidnie i pieczołowicie więc myślę, że dotrzymamy terminu. Koszt wykonania remontu to ponad 200 tys. zł i pochodzi ze środków Centrum Historii Zajezdnia oraz wsparcia finansowego jakie udzieliły władze miasta Wrocławia, a my dokładamy do tego naszą pracę i mnóstwo serca, które w nią wkładamy – dodał prezes.

foto Janusz Gajdamowicz

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy