Banner

Przyjęli relikwie męczennika

W dolnobrzeskim kościele Chrystusa Króla podczas uroczystej mszy świętej odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii ks. Jerzego Popiełuszki.

Arcybiskup Józef Kupny przewodniczył uroczystości, która rozpoczęła się od procesyjnego wniesienia relikwiarza kapelana Solidarności. Z rąk Józefa Popiełuszki (starszego brata) przyjął relikwie ks. proboszcz Józef Lubczyński. W otoczeniu pocztów sztandarowych, władz samorządowych i związkowych spełniło się marzenie parafian oraz członków Solidarności, którzy od dłuższego czasu zabiegali o taką specjalną obecność męczennika za wiarę i Ojczyznę w ich kościele.

Dodatkowo w świątyni, która sama była budowana w trakcie stanu wojennego została odsłonięta pamiątkowa tablica, podkreślająca że podobnie jak we wrocławskiej katedrze i w innych ważnych dolnośląskich kościołach: w czasie stanu wojennego Solidarność znalazła tu schronienie i wsparcie. Tablicę odsłonili ks. proboszcz Józef Lubczyński, przewodniczący ZR Kazimierz Kimso i szef oddziału “Solidarności” powiatu wołowskiego Jerzy Fichtel.

tb

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy