Banner

Porozumienie z prezydentem

We wtorek 5 maja br w siedzibie NSZZ “Solidarność” w Warszawie przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda podpisał porozumienie programowe z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą.
Nowa umowa programowa z NSZZ “Solidarność” zakłada m.in.: utrzymanie programów społecznych, wprowadzenie dodatku solidarnościowego i Funduszu Medycznego.

To już drugie porozumienie Związku z Andrzejem Dudą. Pięć lat temu ówczesny kandydat na prezydenta zobowiązał się do obniżenia wieku emerytalnego oraz wprowadzenia emerytur stażowych. Spełniony został postulat obniżenia wieku emerytalnego. Prezydent Duda zobowiązał się m.in. do spełnienia drugiego postulatu. W umowie zapisano to jako ” kontynuację reformy systemu emerytalnego z uwzględnieniem interesu pracowników o najdłuższym stażu pracy”
Prezydent podziękował NSZZ “Solidarność” za obronę pracowników i ich rodzin. – Patrzę z satysfakcją na ten dorobek Związku – powiedział.

Przypomnijmy, że podpisanie porozumienia postulowali już na marcowych obradach członkowie Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność”. Przyjęli wówczas  stanowisko ws umowy społecznej dotyczącej wyborów prezydenckich. Działacze w dokumencie wzywali Komisję Krajową do sformułowania katalogu najważniejszych spraw do rozwiązania i przedstawienia ich urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. “wyrażamy przekonanie, że warto podpisać z nim kolejne porozumienie, na kolejną kadencję” napisali 9 marca działacze dolnośląskiej Solidarności.

Umowa programowa Prezydenta RP z NSZZ Solidarność

 

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy