Banner

Po sześciu latach

W szóstą rocznicę ogłoszenia ks. Jerzego Popiełuszki błogosławionym kościoła katolickiego dolnośląska Solidarność modliła się przy relikwiach męczennika przechowywanych we wrocławskim kościele NMP Królowej Pokoju.

Rozpoczynając mszę świętą koncelebrowaną ojciec Jerzy Ditrich proboszcz oblackiej parafii serdecznie przywitał ludzi Solidarności przybyłych na uroczystość za sztandarami i władzami regionu. Przypomniał, że w wielu modlitwach wyrażana jest prośba o szybką kanonizację polskiego kapłana.

Na zakończenie uroczystości liczna grupa wiernych modliła się przy kaplicy, w której przechowywane są relikwie męczennika. Długa kolejka ustawiła się do ucałowania relikwiarza ze szczątkami. Wśród oczekujących była rodzina, która przypomniała, że u źródeł procesu kanonizacyjnego jest uzdrowienie na jesieni 2014 roku francuskiego mężczyzny, który prosił o powrót do zdrowia za wstawiennictwem młodego księdza z Polski. Przedstawiciele Zarządu Regionu z Kazimierzem Kimso na czele złożyli w kaplicy wiązankę kwiatów w imieniu członków Związku, którym od 2014 patronuje ks. Jerzy Popiełuszko.

tb

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy