Banner

Po raz dziewiętnasty

O tym, że historia nie jest nudna, a jej znajomość przydaje się przez całe życie mówił zebranym uczniom przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso, który dziękował także nauczycielom za ich pasję. 30 marca br. we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom 19. edycji konkursu historycznego Od Solidarności do III Rzeczpospolitej.

Wyłonieni tydzień wcześniej przez jury laureaci – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa odebrali nagrody z rąk m.in. przedstawicieli dolnośląskiej Solidarności (przewodniczący ZR Kazimierz Kimso, sekretarz ZR Grzegorz Makul, Marek Kapciuch – uczestnik strajku z sierpnia 1980r.), radnego miasta Wrocławia i członka ZR Jarosława Krauze oraz kuratora oświaty Romana Kowalczyka, oraz przedstawicieli dolnośląskiego oddziału IPN (Tomasz Gałwiaczek). Nagrody wręczali również  profesor Włodzimierz Suleja i dyrektor szkoły Piotr Migocki.

Do zobaczenia za rok – mówiła do zebranych w sobotnie przedpołudnie Małgorzata Skrobot,koordynator konkursu w SP nr 17 we Wrocławiu, zapraszając na jubileuszową 20.edycję konkursu w przyszłym roku.  Uroczystą oprawę artystyczną zapewnił znakomity chór szkolny Bel canto pod kierunkiem Edyty Kołacz.

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy