Banner

Pierwszy bieg Mniszek-RUN w Boguszowie-Gorcach

W sobotę 9 czerwca w Boguszowie-Gorcach po raz pierwszy zawodnicy wzięli udział w biegu MniszekRUN. Dziesięciokilometrowa trasa przebiegała leśnymi ścieżkami wokół góry Mniszek i ulicami Boguszowa-Gorców. W inauguracyjnym biegu wzięło udział 47 osób, a wystartowali ich przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso, wicemistrz olimpijski Paweł Rańda i właściciel Hotelu Piotr – Zdzisław Sommerfeld. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody (wczasy wartości 4 tys. zł dla zwycięzcy w kategorii mężczyzn i weekend w Hotelu Piotr dla zwyciężczyni w kategorii kobiet o wartości 2 tys.zł). Nagrodzeni także zostali zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyróżniono najmłodszych i najstarszych oraz najlepszego zawodnika z Boguszowa-Gorców i z powiatu wałbrzyskiego. Nagrody otrzymali również najlepsi zawodnicy – członkowie NSZZ „Solidarność”. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano 10 voucherów na wakacyjny przejazd nad Bałtyk i z powrotem.

Wcześniej w Biegu Magdalenki na dystansie 300 m startowały dzieci pięcio- i sześcioletnie.

Dwudniowa impreza zaczęła się w piątek meczem wspomnień rozegranym pomiędzy weteranami wałbrzyskiej piłki nożnej Victoria Wałbrzych, a drużyną Górnik Gorce. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli młodsi (6:2).

Cała dwudniowa impreza obfitowała w atrakcje, m.in. występ Orkiestry Górniczej Węgla Kamiennego Victoria-Wałbrzych-Thorez, turniej piłki nożnej dla dzieci, turniej wiedzy górniczej, turniej o puchar Magdalenki w bowlingu, koncert zespołu 50+, pokazy karate i występy zapaśniczek, plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz dużo gier i zabaw dla dzieci animowanych przez Regionalne Centrum Pomocy Rodzinie z Wałbrzycha. Sobotni piknik zakończył pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami imprezy byli Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury Zdrowotnej i Sportu NSZZ Solidarność z prezesem Rafałem Tomczakiem na czele, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „COMMAX” Zdzisław Sommerfeld, Hotel Piotr i Restauracja Magdalenka.  Patronami imprezy byli starosta wałbrzyski Jacek Cichura i przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność Kazimierz Kimso.

 
Wyniki MniszekRUN i Bieg Magdalenki
 

fot. Danuta Utrata
Video: Elżbieta Poświstak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy