Banner

Pani minister, pakuj tornister!

Manifestacja oświatowych związków pod Urzędem Rady Ministrów w Warszawie zgromadziła około 20 tysięcy pracowników edukacji z całej Polski. Przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa i prezes ZNP Sławomir Broniarz rozpoczęli pikietę pod URM-em, akcentując brak dialogu zarówno z obecnym rządem, jak i urzędującą minister.

W Dzień Święta Edukacji Narodowej nikt już nie oczekiwał cudu. Ta demonstracja była wyrazem determinacji całego środowiska i pokazaniem jego jedności. Minister Kluzik- Rostkowska weszła na trybunę, ale nie udzielono jej głosu. Nikt już nie chciał słuchać jej impertynencji.
Przedstawiciele związków postanowili przekazać petycję z postulatami na ręce premier rządu. Kiedy weszli do budynku URM-u, pismo przejął od nich jakiś urzędnik. Pani Kopacz jeszcze raz pokazała jak pusty jest slogan na jej plakacie wyborczym, że słucha, rozumie i pomaga.

Zgromadzeni nauczyciele i pracownicy oświaty zobaczyli też scenkę, podczas której prowadząca manifestację Danuta Utrata, wrzucała do głębokiego wora hasła z bolącymi całego środowisko problemami, np. biurokracja, ewaluacja, godziny karciane, niepotrzebne szkolenia, testomania, ankiety, ciągle zmiany.
Polska oświata to nie prywata, Pani minister pakuj tornister- skandowali na zakończenie uczestnicy manifestacji w Warszawie.
jw

foto Janusz Wolniak

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy