Banner

Opłatek w “Solidarności”

Zanim zebrani w dolnośląskiej “Solidarności” działacze “Solidarności” i przybyli goście złożyli sobie życzenia, obejrzeli wspaniałe jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 87 we Wrocławiu.

Na wigilijne spotkanie przybyło wielu znamienitych gości. Byli wśród nich bp Jacek Kiciński, Główny Inspektor Pracy minister Wiesław Łyszczek, z-ca OIP Andrzej Podgórski, kurator Roman Kowalczyk, Marek Woron i Marek Pasztetnik, Andrzej Kalisz, – członkowie Rady Dialogu Społecznego, Krzysztof Balawajder, prezes MPK, dyr. IPN-u, przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych.

Minister Wiesław Łyszczek wyraził radość, że po raz kolejny uczestniczy w spotkaniu ludzi walczących o prawa pracownicze. Życzył wszystkim by zbliżające się święta przyniosły wiele szczęścia i nadziei w lepsze jutro.

Marek Woron mówił jak wiele nas wszystkich łączy, a przede wszystkim wiara. Życzył wszelkiego dobra i pięknych świąt.

Kurator Roman Kowalczyk życzył wszystkim pięknych świąt, rodzinnych, prawdziwie polskich, spędzonych w gronie rodziny i spełnienia marzeń i optymizmu, który dodaje skrzydeł.

Przewodniczący Kazimierz Kimso zauważył, że trzeba zarówno razem pracować i świętować, bo to jest istotne dla budowania dialogu. Cieszymy się z wolnej Ojczyzny, i możemy składać sobie piękne w naszej tradycji życzenia, bo nie są to tylko święta “bombki i choinki”. W te święta powinniśmy dawać cząstkę siebie, przekazując następnym pokoleniom nasze wartości. Kazimierz Kimso życztł nieustających łask Bożych i refleksji nad sobą i rzeczywistością, w której żyjemy.

Ksiądz biskup przekazał pozdrowienia od metropolity abp Józefa Kupnego, poświecił pokarmy, opłatki i w swoich życzeniach przypomniał, że nadchodzą święta miłości, w których najważniejsze są Wiara, Nadzieja i Miłość. Życzył wszystkim, by święta były świętami naszej wiary, tradycji i jedności, abyśmy mieli czas dla siebie i żeby wysłuchać drugiego człowieka.

jw

foto Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy