Banner

Omówiono sytuację w zakładach

Relację z sytuacji w poszczególnych branżach zdali na czerwcowym posiedzeniu Zarządu Regionu (w trybie online) działacze dolnośląskiej Solidarności. – Tam gdzie są nasze organizacje, tam obowiązują porozumienia i nie ma sygnałów o zwolnieniach – mówił o zakładach w Wałbrzychu Sławomir Bielakiewicz, wiceprzewodniczący ZR.
Utrzymuje się niepewność w branży motoryzacyjnej, bo choć wznowiono kilka tygodni temu produkcję, to ilość zamówień nie napawa optymizmem. Ponadto w oleśnickim GKN pracodawca postanowił wykorzystać sytuację związaną z pandemią do zmiany warunków pracy.
Sytuacja służby zdrowia jest trudna, bo NFZ płaci niedofinansowanym od lat szpitalom ryczałt za wykorzystanie środków dezynfekcyjnych wg norm sprzed pandemii. Ponadto wciąż wielu pracowników przebywa na chorobowym, co wzmaga obłożenie personelu świadczącego pracę obecnie.
O zagrożeniach dla pracowników płynących z niektórych zapisów Tarczy 4.0 mówili m.in. Malwina Stępień i Krzysztof Tenerowicz.
Działacze przyjęli kilka uchwał wewnątrzorganizacyjnych (zarząd komisaryczny w jednej z OZ, przyjęcie rezygnacji jednego członków w ZR). Przewodniczący Kazimierz Kimso przedstawił zebranym szczegółowo plan obchodów rocznicy powstania NSZZ “Solidarności” dostosowany do wyjątkowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy