Banner

Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj 1 sierpnia kolejna 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Oficjalne uroczystości we Wrocławiu odbędą się przy pomniku rtm. Witolda Pileckiego w Parku Staromiejskim. O godz. 17.00 nastąpi odśpiewanie hymnu państwowego, odbędą się przemówienia okolicznościowe, apel pamięci oraz złożenie kwiatów, wieńców i zniczy. O tej samej godzinie zostaną też na minutę włączone syreny. Później o godzinie 19.00 w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety zostanie odprawiona Msza święta w intencji żyjących i zmarłych Powstańców Warszawskich.

Tradycyjnie odbędą się też nieoficjalne obchody. Ich uczestnicy spotkają się najpierw w Rynku Pod Pręgierzem przed godz. 17.00, a stamtąd przejdą na plac Dominikański, gdzie wyjdą na jezdnię, aby przystanąć na minutę i odśpiewać “Mazurka Dąbrowskiego”.

Rocznicę powstania można też uczcić w Starym Klasztorze, który organizuje koncert i wspólne śpiewanie powstańczych piosenek pod hasłem “Wrocław śpiewa z Warszawą (nie)zakazane piosenki”. 1 sierpnia o godzinie 20 przy ul. Purkyniego 1.

jw

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy