Banner

Nowy szpital onkologiczny w naszym Regionie

We Wrocławiu powstanie nowy szpital onkologiczny. Będzie on zlokalizowany na powierzchni 22 ha, przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu – Żerniki Zachodnie, przy zbiegu ulicy Kosmonautów i Trasy Stabłowickiej. W nowym szpitalu planuje się liczba ponad 700 łóżek, a  przewidywana roczna liczba zabiegów operacyjnych ma  wynieść około 10.000. W szpitalu ma pracować około 1800 osób.

Na nieruchomości szpitalnej zlokalizowane zostaną obszary zieleni i rekreacji dla pacjentów oraz parking na około 1.800 pojazdów wraz z drogami dojazdowymi, a także obiekty techniczne. Zagospodarowanie terenu poza infrastrukturą medyczną zakłada pasy zieleni, głównie wysokiej, osłaniającej szpital od strony arterii komunikacyjnej i działek sąsiednich. Projekt Nowego Szpitala Onkologicznego w zakresie lokalizacji szpitala na działce, jak i rozłożenia jego funkcji, zakłada możliwość jego rozwoju wynikającą z potrzeb epidemiologicznych oraz pojawienia się nowych technologii medycznych.

Budowa Nowego Szpitala Onkologicznego jest jednym z priorytetów dla Samorządu Województwa w trwającej kadencji. Będzie to szpital, który będzie służył mieszkańcom Dolnego Śląska.

jw

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy