Banner

Nowa poradnia “covidowa”

Od początku lutego w Centrum Medycznym Dobrzyńska we Wrocławiu działa poradnia rehabilitacji dla osób z powikłaniami po COVID-19. Od marca pacjenci zmagający się ze skutkami tej choroby będą mogli też korzystać z pomocy psychologicznej.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski poinformował, że poradnia powstała dzięki współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, skąd przekazywani są pacjenci po diagnostyce i leczeniu pulmonologicznym.

W poradni rehabilitacja rozpoczyna się wizytą u lekarza i u fizjoterapeuty, którzy oceniają stan pacjenta, dobierają odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów dostosowany do jego potrzeb oraz możliwości. Wykonywane zabiegi obejmują poprawę wydolności oddechowej i krążeniowej, poprawę równowagi i koordynacji, zwiększenie siły mięśniowej i ogólnej sprawności chorego. Po 2 tygodniach codziennych zabiegów następuje weryfikacja stanu zdrowia przez specjalistów rehabilitacji oraz fizjoterapii, z określeniem dalszych działań. Poradnia działa każdego dnia.

foto Janusz Wolniak

jw

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy