Banner

Nagrody dla pasjonatów historii

Uroczystą galą, połączoną z wręczeniem nagród, zakończył się etap wojewódzki 18. konkursu Od Solidarności do III Rzeczpospolitej. W szkole podstawowej nr 17 pojawili się laureaci, ich opiekunowie, rodziny organizatorzy wraz ze sponsorami.

Jak co roku młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich rywalizowała w szczególnym rodzaju wiedzy – historii najnowszej, którą tworzyli ich rodzice lub dziadkowie. Przeważająca ilość pytań tegorocznej edycji dotyczyła Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizacji, która spontanicznie powstała po sierpniu 1980 roku na większości polskich wyższych uczelni.

W dolnośląskiej rywalizacji pasjonatów współczesnych dziejów Ojczyzny wygrali:
Szkoła podstawowa im. UNiCEF w Bielanach Wrocławskich
Gimnazjum 30 przy 8 LO we Wrocławiu
Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śląskich oraz 3 Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

Dla wszystkich laureatów przygotowano nagrody od dolnośląskiej Solidarności, Instytutu Pamięci Narodowej, Centrum Historii Zajezdnia i grupa Tauron. Rywalizacji patronował dolnośląski kurator i miasto Wrocław. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod dyrekcją Edyty Kołacz. Uczniowie, którzy poświęcili swój wolny czas i przygotowywali organizacyjnie część konkursową i galę otrzymali trzydniową wycieczkę do Przesieki z noclegami. Nagrodę na ręce dyrektora zespołu szkolno-przedszkolnego Piotra Migockiego wręczył Jarosław Krauze.
TB

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy