Banner

MTB Solidarności w Jaworzynie

W minioną sobotę, 31 sierpnia 2019 r. w Jaworzynie Śląskiej odbył się XV Grand Prix MTB Solidarności. Od lat impreza odbywa się z okazji kolejnych rocznic powstania NSZZ Solidarność i co roku jest potwierdzeniem, że sportowe wydarzenie potrafi łączyć pokolenia i upowszechniać idee „Solidarności”.

Zawodników, trenerów i opiekunów podczas tegorocznej edycji wyścigu przywitali przedstawiciele organizatorów: przewodniczący KZ NSZZ Solidarność przy ZPS “Karolina” Ireneusz Besser oraz Antoni Szewczyk – trener kolarzy z MKS Jaworzyna Śląska.W tym roku na starcie zawodów stanęło ponad stu młodych adeptów kolarstwa górskiego. Na trasie wiodącej lasami wokół Stadionu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej zawodnicy rywalizowali o punkty w IV Edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Pomimo młodego wieku zawodników rywalizacja była twarda i bezkompromisowa. Nie brakowało efektownych akcji wyprzedzania, ale także upadków. Na mecie wyścigu na wszystkich czekały jednak oklaski od zebranej publiczności, okolicznościowe medale, a na najmłodszych orzeźwiające lody. Jak zwykle największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych adeptów sztuki kolarstwa – krasnalom i skrzatom.

Na piętnastą edycję wyścigu przybyli m.in. minister szef Kancelarii Premiera  Michał Dworczyk. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy