Banner

Młodzież poznaje historię

W dniach 24-25.01.2020 roku, w siedzibie Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” odbędzie się Kongres „Transcribathon – Enriching Europeana” – przemiany ustrojowe ’89.
Podczas wydarzenia młodzież z dolnośląskich szkół średnich będzie miała okazję nie tylko poznać historię tego okresu, ale co najważniejsze, wziąć czynny udział we wzbogacaniu europejskiego cyfrowego dziedzictwa kulturowego.
Projekt ten uzyskał akceptację Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Romana Kowalczyka.
Patronami imprezy są:
Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ “Solidarność”- Kazimierz Kimso
JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. dr hab. Adam Jezierski

Transcribathon jest internetową platformą służącą wzbogacaniu europejskiego cyfrowego dziedzictwa kulturowego. Jej celem jest zaangażowanie opinii publicznej w przepisywanie i opisywanie zdigitalizowanych przedmiotów zgromadzonych w bibliotekach, archiwach i muzeach z całej Europy. Wiele z tych przedmiotów, zwłaszcza tych zawierających odręcznie napisany tekst to skarbiec ukrytych informacji, które nie są jeszcze umieszczone w metadanych, a zatem nie są łatwo widoczne ani możliwe do łatwego przeszukania. Z pomocą użytkowników portalu Transcribathon – poprzez przepisywanie tekstu, opisywanie treści i dodawanie cennych opisów – cyfrowe wizerunki obiektów dziedzictwa kulturowego mogą stać się cennymi źródłami informacji dla szerokiego grona odbiorców.
Do projektu zostało utworzone wydarzenie na FB – https://www.facebook.com/events/2701447519976756
Tam też możemy obserwować bieżące informacje.
EU_basic_logo_landscape

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy