Minister Zalewska na spotkaniu ze związkowcami

Przed Dniem Edukacji Narodowej, w siedzibie dolnośląskiej “Solidarności” doszło, do bynajmniej niekurtuazyjnego spotkania kilkudziesięciu związkowców z minister edukacji narodowej Anną Zalewską. Szefowej resortu oświaty towarzyszyła minister Elżbieta Witek oraz dolnośląski kurator Roman Kowalczyk.

Honory gościom czynił gospodarz spotkania szef dolnośląskiej “Solidarności” Kazimierz Kimso, składając życzenia dla wszystkich pracowników oświaty n a ręce minister edukacji narodowej.

Spotkanie prowadziła Danuta Utrata przewodnicząca MSOiW NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk.

Podczas blisko trzygodzinnej debaty minister odpowiedziała na dziesiątki pytań. Nie wszystkie odpowiedzi zadowolały związkowców, zwłaszcza te dotyczące  zapowiadanych podwyżek płac. Powszechnie głoszono zdanie, że w żaden sposób nie satysfakcjonują one środowiska oświatowego.

Minister obiecała związkowcom kolejne spotkanie.

jw

foto Janusz Wolniak