List Piotra Dudy do posła Jarosa

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda wystosował list otwarty do posła Michała Jarosa, przedstawiając mu raport GUS o związkach zawodowych w Polsce. To opracowanie całkowicie deprecjonuje pracę posła i jego Komisji próbującej pokazać negatywny obraz związków zawodowych. Poniżej treść całego listu:

Sz. Pan Michał Jaros Poseł na Sejm RP

Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku

Szanowny Panie Pośle!

Pozwalam sobie przesłać Panu ostatni raport Głównego Urzędu Statystycznego – „Związki zawodowe w Polsce w 2014 r.”. Mam nadzieję, że równie wnikliwie Pan się nim zajmie, jak to robił Pan w ubiegłych latach, zaciekle atakując związki zawodowe. Raport obala tezy stawiane przez Pana i pracujący pod pańskim kierownictwem antyzwiązkowy zespół ds. wolnego rynku. Mam nadzieję – choć niewielką – że starczy Panu cywilnej odwagi aby przyznać, że w ocenie polskich związków zawodowych dalece się Pan mylił. Inaczej należałoby uznać, że motywem tych działań jest lobbing na rzecz środowisk dążących do likwidacji związków zawodowych lub jest Pan doktrynerem, nieprzyjmującym żadnych argumentów, co w istocie dyskwalifikowałoby Pana jako parlamentarzystę, przedstawiciela ogółu demokratycznego społeczeństwa.

Ze związkowym pozdrowieniem

Piotr Duda