Banner

Lipcowe zebranie

Sytuację w MOPS w Oławie, gdzie pracownicy nie mogą liczyć na dialog z burmistrzem w sprawie podwyżek przedstawił na poniedziałkowym (10 lipca) posiedzeniu ZR Adam Ambroży. Przewodniczący MOZ Ośrodków Pomocy Społecznej mówił m.in. o odwlekaniu konstruktywnych rozmów przez burmistrza Oławy. Praca urzędników tamtejszego MOPS z pewnością nie należy do łatwych, o czym świadczą przytoczone przez działacza liczby – w ciągu ostatnich 3 lat Policja odnotowała 16 ataków na pracowników wykonujących swoją działalność, za którą otrzymują bardzo małą pensję na granicy płacy minimalnej.
W tej kwestii zebrani podjęli stanowisko i  rozważali kolejne działania w tej sprawie na najbliższe miesiące. Ponadto przyjęte zostały uchwały m.in. ws. wszczęcia procedury wyborów władz wykonawczych TOZ NSZZ “Solidarność” Wrocław przez Zarząd Regionu, zmiany jednego z punktów regulaminu funkcjonowania oddziałów terenowych oraz w sprawie terminów posiedzeń ZR.
Działacze omówili także sytuację w branżach. O bardzo trudnej sytuacji w budownictwie m.in. ze względu na drastyczny wzrost cen gazu i prądu mówił Mirosław Chołda
Przewodniczący ZR Kazimierz Kimso zaprosił wszystkich na sierpniowe uroczystości powstania NSZZ “Solidarność” we Wrocławiu 27 sierpnia br.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy