Banner

Kuratorzy podsumowali rok szkolny

Roman Kowalczyk dolnośląski kurator oświaty i Janusz Wrzal, jego zastępca, podsumowali kończący się wkrótce rok szkolny. Zaczęli od życzeń. przesłanych również od wojewody Pawła Hreniaka, aby nadchodzące wakacje były bezpieczne i radosne. Całemu środowisku oświatowemu złożyli podziękowania za ciężką pracę.

Na Dolnym Śląsku wakacje rozpocznie wkrótce 330 tys, uczniów. Uczęszczają oni do 1865 placówek oświatowych, a w 1006 przedszkolach przebywa ponad 99 tys. dzieci.

Kuratorzy mówili o trosce o małe szkoły, na które zwiększyło się dofinansowanie o 11 procent, a kuratorium ma prawo veta w przypadku próby ich likwidacji, z czego w roku szkolnym 5 razy skorzystało.

Podano też informację, że w skali całego kraju zatrudnienie nauczycieli wzrosło o 10 tys. a w województwie dolnośląskim o 256 osób, co przełożyło się na 731,58 etatów.

Kurator mówił też o wzroście wynagrodzenia o 5 procent, ale to akurat nie jest powodem zadowolenia całego środowiska oświatowego, które szykuje się do protestów wobec bardzo niskich płac w oświacie.

Nowy rok szkolny rozpocznie się 3 września 2018, a ferie zimowe w naszym województwie będą od 28 stycznia do 10 lutego 2019 r.

jw

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy