Banner

Kraj Rad. Fasada i terror.

We Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, sala C-D otwarto 24 października wystawę “Kraj Rad. Fasada i terror”. To unikalny projekt wystawienniczy, którego tematem jest skrajne oblicze Związku Sowieckiego. Dokumentalne zdjęcia, które znalazły się na wystawie, pokazują zarówno fasadę – oficjalny obraz życia w ZSRR – jak i ukrytą prawdę o sowieckim terrorze, której symbolem był Gułag. Na wystawę składają się zdjęcia wykonane w ZSRR w latach 1923-1956 oraz fotografie z lat 1990 – 2003, które dokumentują pozostałości po sowieckich łagrach.

Ekspozycja jest efektem zestawienia prac dwóch fotografów – Juliena Bryana oraz Tomasza Kiznego.  Zdjęcia Amerykanina, Juliena Bryana, powstały podczas jego kilku wizyt w ZSRR, kiedy to otrzymał zgodę na przyjazd do Związku Sowieckiego i sfotografowanie życia codziennego jego mieszkańców. Tomasza Kizny natomiast, dotarł do unikalnych zdjęć z Gułagu, a także sam sfotografował pozostałości po łagrach w głębi dawnego ZSRR.

Wystawa „Kraj Rad. Fasada i terror” będzie we Wrocławiu eksponowana przez miesiąc (od 24 października do 24 listopada br.) i będzie dostępna przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8.00 – 18.00. Wstęp wolny.

Wystawa „Kraj Rad. Fasada i terror” została zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016 i jest już piątym wydarzeniem realizowanym przez IPN na ESK.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy