Banner

Koordynacja pomocy dla Ukrainy

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę Wojewoda Dolnośląski informuje:

-Od 26 lutego na wrocławskim dworcu głównym działa punkt informacyjny. Przyjeżdżający do Wrocławia uchodźcy mogą otrzymać w nim informacje dotyczące legalizacji pobytu w naszym kraju, wsparcia medycznego i psychologicznego oraz zakwaterowania w specjalnie przygotowanych miejscach noclegowych. Wszystkim przebywającym oferowany jest posiłek oraz ciepły napój.

-Miejsce noclegowe (oraz wyżywienie) wyznaczone zostały w budynku akademika T-16 przy ulicy E.Wittiga we Wrocławiu. Budynek przygotowany został dla ponad 400 osób (obecnie zakwaterowanych jest tam około 120 osób). W budynkach przy Wittiga znajduje się także punkt recepcyjny.

Akcję pomocy koordynuje też  zespół kryzysowy Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej. Dyrektor Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej ks. Dariusz Amrogowicz podkreślił, że w archidiecezji prowadzonych jest wiele akcji pomocowych i zbiórek darów dla obywateli Ukrainy.

Caritas apeluje do darczyńców, aby przekazywać tylko wskazane przez tę organizację rzeczy i żywność. To m.in. koce, śpiwory, kołdry czy materace. Na liście potrzebnych produktów znalazły się też środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież i artykuły dla dzieci. Potrzebna jest też żywność z długim terminem przydatności do spożycia.

jw

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy