Banner

Koleżanki i Koledzy Związkowcy!

Po otrzymaniu oficjalnego poparcia ze strony naszego Związku oraz zachęcona przez wielu zasłużonych ­działaczy związkowych i społecznych, zdecydowałam się kandydować do Sejmu jako reprezentant ludzi pracy. Jestem jedynym kandydatem na posła całej dolnośląskiej „Solidarności” z nr 11 na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu wyborczym.

Aktualnie jestem członkiem Zarządu Regionu Dolny Śląsk, członkiem Komisji Krajowej „Solidarności” oraz Przewodniczącą Sekcji Krajowej Przemysłu Elektromaszynowego, członkiem Rady Sekretariatu Metalowców, a także Mediatorem na liście Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Znam bardzo dobrze zarówno w teorii, jak i w praktyce problemy ludzi pracy. Wiem, co trzeba zmienić, aby było lepiej.

Wybieram się do Sejmu, po to, aby działać w interesie ludzi pracy. Jako poseł będę mogła pomóc w wielu sprawach szybciej i skuteczniej. Od 26 lat jestem przewodniczącą największej na Dolnym Śląsku ­Komisji ­Zakładowej Polar-Whirlpool. Codziennie mam do czynienia z przypadkami naruszania interesów ­pracowników, którym nie mogę pomóc z powodu złego prawa.

Reprezentanci ludzi pracy muszą mieć wpływ na tworzenie konkretnych ustaw, tak samo, jak mają swoich formalnych i nieformalnych przedstawicieli biznes, banki, a nawet agencje pracy tymczasowej.
Musimy dbać o nasze interesy nie tylko w miejscu pracy, ale także tam, gdzie tworzone jest prawo.

Główne zmiany prawa, w których chcę uczestniczyć:

  • Cofnięcie podniesionego wieku emerytalnego, ponieważ wielu jest takich, którzy czekają na emeryturę jak na zbawienie, a do 67 lat po prostu nie doczekają.
  • Likwidacja patologii w zatrudnianiu: tzw. umowy śmieciowe oraz zmiana prawa pozwalającego praktycznie bez ograniczeń zatrudniać pracownika przez Agencje Pracy Tymczasowej, bez szans na normalne umowy o pracę.
  • Przepisy i działania umożliwiające rozwój przemysłu. Bez fabryk nie będzie nowych miejsc pracy. Trzeba o to zadbać i nadrobić lata zaniedbań.

Oprócz powyższych spraw jest szereg innych postulatów i spraw niecierpiących zwłoki, o których wiem, których wagę doceniam. Znam sytuację w oświacie, w służbie zdrowia i wielu innych branżach.

Proszę Was o pomoc w organizacji spotkań z wyborcami w Waszych zakładach, miejscowościach, gminach i powiatach. Ludzie „Solidarności” to wielka siła i wierzę, że w ten sposób pomożecie mi w uzyskaniu mandatu posła. Będę Wam za to wdzięczna i będę zawsze o tym pamiętać.

Wkrótce zwrócę się do Was bezpośrednio z materiałami wyborczymi i prośbą o konkretne działania. W stopce podaję bezpośredni kontakt do mnie, jeśli macie z Waszej strony jakieś pytania lub propozycje działań związanych z moim startem w wyborach.

Z góry dziękuję za wsparcie

Małgorzata Calińska–Mayer

malgorzatacalinska@wp.pl

telefon: +48 607 223 351

 

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy