Banner

Historyczne sztandary i flagi – obchody 37. rocznicy Solidarności

Na konferencji prasowej poświęconej obchodom 37. rocznicy powstania NSZZ “Solidarność” Kazimierz Kimso i Jarosław Krauze mówili o harmonogramie regionalnych uroczystości. zostały one rozszerzone w ostatnich dniach także o następujące wydarzenia:

29.08.2017 r., godz. 17.00 (Centrum Historii Zajezdnia)  35-LECIE 1. AUDYCJI RADIA RKS NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” DOLNY ŚLĄSK – PANEL DYSKUSYJNY Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI. W spotkaniu weźmie udział Tadeusz Jakubowski, Marek Girulski oraz Tadeusz Kozar. Dyskusję poprowadzi dr Łukasz Kamiński.

31.08.2017 r., godz. 19.30 (Kino Nowe Horyzonty) Pokaz filmu „Bitwa wrocławska” w 35. rocznicę największej w Polsce demonstracji ulicznej stanu wojennego. Po pokazie dyskusja z udziałem twórców filmu.

Przewodniczący Regionu Kazimierz Kimso i Jarosław Krauze apelowali też o to, by przekazywać do “Solidarności” historyczne SZTANDARY, które zostaną eksponowane w Centrum Historii “Zajezdnia”. Tę akcję zapoczątkuje przekazanie sztandaru organizacji zakładowej “Solidarności” Polaru.

Ponadto poinformowano o tym, że na czas uroczystości od 26 sierpnia flagi “Solidarności” zawisną także na wrocławskim Rynku oraz na kopule Hali Stulecia.
Cały program rocznicowych obchodów.

jw

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy