Banner

Godny wybór

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych kwestia przejścia na emeryturę. 22 maja (poniedziałek) o godz. 9.15 w siedzibie Zarządu Regionu Dolny Śląsk (plac Solidarności 1/3/5, IV piętro) odbędzie się spotkanie w ramach kampanii informacyjnej „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”.

W spotkaniu uczestniczyć będą: wiceminister pracy p. Stanisław Szwed, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz – Łysik, Wojewoda Dolnośląski, dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu oraz dyrektorzy Urzędów Pracy i członkowie Rad Rynku Pracy.

Spotkaniu towarzyszyć będzie stoisko Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przy którym „od ręki” będzie można założyć indywidualne konto ZUS i je aktywować. Niezbędnym do tego będzie dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport). Na pue.zus.pl każdy pracownik może sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za niego składki na ubezpieczenia społeczne, upewnić się, że członkowie najbliższej rodziny zostali (prawidłowo) zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, wyliczyć prognozowaną emeryturę i oczywiście kontaktować się przez Internet z ZUS. Można także składać  wnioski o zaświadczenia np. o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek, skontrolować stan swojego konta w ZUS oraz kontaktować się drogą elektroniczną z Zakładem, aby np. umówić wizytę na konkretny dzień i godzinę. Po aktywacji konta uzyskuje się dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym (np. zwolnieniami lekarskimi).

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy