Banner

Dzień Strażaka

W imieniu dolnośląskiej Solidarności składam najlepsze życzenia koleżankom i kolegom zrzeszonym  w Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”. Od kilku miesięcy oprócz swoich rutynowych zajęć, stoicie w pierwszym szeregu wraz z innymi służbami ratowniczymi, walcząc z Covid -19.

W tych szczególnych okolicznościach życzę pracownikom Straży Pożarnej jak najmniej interwencji. Niech zapowiadane suche lato nie obfituje w pożary wywołane bezmyślnością i nieostrożnością, a Wasze profesjonalne działanie w sytuacjach zagrożenia skutecznie zmniejszy ryzyko utraty zdrowia i życia zarówno osób wymagających ratunku, jak i tych, którzy zdecydowanie spieszą z pomocą.

Wyjątkowa sytuacja wywołana epidemią oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi niech unaoczni rządzącym, że stałe podnoszenie nakładów finansowych na służby ratownicze, to korzyść dla całego społeczeństwa.

Życzę Wam, zdrowia, możliwie bezpiecznej pracy oraz aby satysfakcji z wykonywanego zawodu towarzyszyło zadowolenie z otrzymywanych poborów.

Niech patron strażaków święty Florian czuwa, abyście bezpiecznie wracali do swoich rodzin!

Przewodniczący ZR Kazimierz Kimso

 

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy