Banner

Dary pojechały do Lwowa

Tegoroczna akcja charytatywna „Wigilijna Paczka dla Rodaka ze Lwowa„ zakończyła się wielkim sukcesem. W zeszłym zebrano blisko 3 tony produktów i 1,8 tys. zł. Teraz wszystko się podwoiło. Do Lwowa powieziono ponad 5 ton paczek a pieniędzy zebrano 7,5 tys. zł.

W tegoroczne przedsięwzięcie zaangażowało się wiele instytucji. Szkoły, wśród których rekordzistą była SP 17 (tam zebrano tonę produktów),Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Straż Miejska Wrocławia i Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, wspólnie pracowali na sukces przedsięwzięcia.

W załadunek paczek zaangażowała się młodzież z LO nr VIII i SP 17. Janina Imiela i Hanna Wach z klasy II c liceum mówią, że ich koleżanki i koledzy bardzo chętnie uczestniczyli w tej akcji, zresztą nie pierwszy raz.

Do pakowania konwoju przybył też prezydent miasta Jacek Sutryk, dziękując Fundacji i wszystkim zaangażowanym w akcję osobom. Sam zaś dorzucił do transportu kilkaset śpiewników, bo jak zauważył, w realnym przeżywaniu świąt nie wystarczy tylko dać coś dla ciała, ale i coś dla ducha się przyda.

Przed samym wyjazdem ciężarówki, odbyła się ekumeniczna modlitwa i poświęcenie darów z udziałem biskupa Andrzeja Siemieniewskiego z Archidiecezji Wrocławskiej,  biskupa Ryszarda Bogusza z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i księdza grekoakatolickiego.

jw

foto Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy