Banner

Danie dla seniora

1 maja 2020 r. ruszyła akcja „Danie dla Seniora”, która łączy chęć pomocy osobom starszym i wsparcie dla wrocławskiej gastronomii. Wystarczy zamówić smaczny posiłek w restauracjach, które dołączyły do akcji. Wówczas część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na przygotowanie specjalnego dania dla seniorów. Innym rodzajem wsparcia jest możliwość ufundowania, czyli „zawieszenia” obiadu dla seniora.

„Danie dla Seniora” to przedsięwzięcie, w które może włączyć się każdy mieszkaniec Wrocławia. Dzięki współpracy WCRS oraz restauracjom “Przystań & Marina” oraz “Pod Papugami” można nie tylko smacznie zjeść i pomóc znanym lokalom, ale także włączyć się we wsparcie wrocławskim seniorom.
Zapewnienie ciepłego posiłku to – szczególnie w czasach pandemii – bardzo konkretna pomoc dla najstarszych mieszkańców miasta. Dzięki niej seniorzy mogą pozostać w domach i nie narażać się wychodząc z domu.

Seniorów objętych pomocą wytypowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Każda z restauracji zapewniła od siebie 10 posiłków tygodniowo. Od klientów zależy liczba dodatkowych posiłków, które trafią do najstarszych mieszkańców. „Danie dla Seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych. Nie będzie go w karcie, natomiast kucharze zadbają o to, by były to dania smaczne i zdrowe, a porcja dopasowana do potrzeb seniorów. Zamiast pomocy jednorazowej, oferujemy miesięczne wsparcie seniorów. Im więcej wrocławian włączy się w tę akcję, tym więcej starszych osób otrzyma regularnie obiad.

Wrocławskie restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby dołączyć do akcji „Danie dla Seniora” prosimy o kontakt pod adresem: daniedlaseniora@wcrs.wroclaw.pl.

WCRS

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy