Człowiek z różańcem i rowerem

1 marca upłynął rok od śmierci Michała Haniszewskiego. W kościele św. Klemensa Dworzaka pod przewodnictwem ojca proboszcza Jacka Maciaszka odprawiona została msza święta w Jego intencji.

Przy ołtarzu stanęły poczty sztandarowe Duszpasterstwa Ludzi Pracy i Związku Piłsudczyków. Jak się okazało, był to czas wspomnień o tym wybitnym społeczniku i patriocie. Jedni pamiętali jego zaangażowanie w życie parafii przy Alei Pracy oraz utrzymanie pamięci o ojcu Adamie Wiktorze. Innym brakowało jego sylwetki, która na rowerze pokonywała kilometry po ulicach Wrocławia, aby dotrzeć do władz miasta, regionu, Związku z kolejną inicjatywą. W uszach innych ciągle dźwięczą słowa „rozkaz- wykonać”, które oznaczały, że świętej pamięci Michał Haniszewski z najwyższym poświęceniem, z modlitwą i czynem będzie realizował zadanie, aż do pełnej realizacji.

Cześć Jego pamięci.

michał_haniszewski