Banner

Człowiek Roku

We wtorek (23.06) w Zakopanem tytuł Człowieka Roku Tygodnika Solidarność odebrał prezydent Andrzej Duda. Decyzja o uhonorowaniu takim tytułem zapadła na podstawie dokonań mijającej kadencji prezydenta. W ciągu ostatnich 5 lat podpisane przez niego ustawy przyniosły pracownikom m.in.obniżenie wieku emerytalnego, wzrost płacy minimalnej oraz stawki godzinowej.
Dla mnie Solidarność to jest spojrzenie na Polskę w niezwykle obiektywny sposób, kiedyś miałem taką długą rozmowę z Panem Przewodniczącym Piotrem Dudą i ona była jakby kontynuacją rozmów, które odbywałem z moim Ojcem, który jest od wielu lat członkiem „Solidarności” (…) potem rozmawiałem też wielokrotnie z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim (…) o tym jaka jest rola „Solidarności” i jedno, proszę Państwa, przede wszystkim to jest ruch tak masowy, tak wielki, że tam nie ma żadnych interesików w tym ujęciu globalnym, to jest spojrzenie na Polskę– zauważył prezydent.
Jedna rzecz niezwykle logiczna, przecież „Solidarność” nie chce doprowadzić do tego, żeby przedsiębiorcy upadali, żeby zakłady pracy były likwidowane, bo przecież wtedy nie będzie pracowników (…) idea „Solidarności” polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych, ale bronić ich w taki sposób, żeby działo się to z pożytkiem dla gospodarki
– podkreślił Andrzej Duda.
W uroczystej gali uczestniczyli przedstawiciele dolnośląskiej Solidarności z przewodniczącym Kazimierzem Kimso.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy