Był taki mord na księdzu

W przededniu 33. rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki dolnośląska Solidarność uczciła pamięć o kapelanie Związku modlitwą przy pomniku oraz koncelebrowaną mszą świętą.

Uroczystości rozpoczęły się przy jedynym we wrocławskiej przestrzeni publicznej pomniku poświęconym Jerzemu Popiełuszce, który od lat stanu wojennego znajduje się przy głównej alei cmentarza parafialnego przy ul. Smętnej. Pod stalowym krzyżem na osobnych tablicach wraz z błogosławionym męczennikiem upamiętnieni są inni księża, których zgony nastąpiły w niejasnych okolicznościach w szeroko pojętym czasie stanu wojennego. Modlitwie przewodniczyli ks. prałat Stanisław Pawlaczek oraz proboszcz parafii ks. Janusz Prejzner.

Następnie w kościele pw. Świętej Rodziny do koncelebry dołączył ks. Adam Dziełak, który w wojskowej jednostce kleryckiej w Bartoszycach osobiście poznał ks. Jerzego. Najwyższe władze dolnośląskiej Solidarności reprezentowała Maria Zapart, która wraz z pocztami sztandarowymi, z emerytowanymi i obecnymi członkami Związku modliła się o rychłą kanonizację przed relikwiami bohaterskiego kapłana z warszawskiego Żoliborza.

tb