Bieg Niezłomnych w Sobótce (galeria)

Już po raz czwarty 19 sierpnia w Sobótce odbył się Bieg Niezłomnych. NSZZ „Solidarność” była jednym z Patronów Instytucjonalnych tego wydarzenia. Związek reprezentowała wiceprzewodnicząca Maria Zapart. Wśród uczestników byli też związkowcy, m.in. Henryk Załęski i Krzysztof Zadrożny.

W biegu głównym wystartowało 544 uczestników, 440 mężczyzn i 114 kobiet. Najszybciej na metę dotarł Dominik Buk z czasem 37:37, wśród pań pierwsze miejsce zajęła Ewa Błauciak z czasem 45:08.

Wśród imprez towarzyszących jedną z głównych atrakcji Biegu była możliwość sprawdzenia się na strzelnicy,  organizatorzy w ramach 4. edycji “Biegu Niezłomnych”  zadbali także o dzieci i młodzież.  W ramach zawodów  pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Romana Kowalczyka odbył się  “Bieg dzieci i młodzieży”. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

jw

foto Janusz Wolniak