Banner

Bieg dla Solidarności

Przed czterdziestu laty w noc z 30 na 31 sierpnia wyruszyli z Wrocławia do Gdańska trzej emisariusze z wrocławskiej zajezdni, gdzie trwał strajk dolnośląskich zakładów pracy. Hubert Hanusiak, Antoni Skinder i Bogdan Ziobrowski wysłużoną skodą dotarli do Gdańska i przywieźli z powrotem poświadczoną przez Annę Walentynowicz kopię Porozumień Sierpniowych.

W 40 lat po rozpoczęciu strajku sześciu śmiałków reprezentujących Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” – Rafał Tomczak, Tomasz Martowicz, Piotr Majchrzak,Tomasz Abramik, Paweł Cirocki, Marcin Tomczak.

Pobiegną w sztafecie do Gdańska, aby w ten sposób upamiętnić wydarzenia z sierpnia 1980 r. – Trasa będzie liczyła 500 kilometrów i wszyscy uczestnicy Biegu do Gdańska przez 5 dni (wyruszą 26 sierpnia o 9.30 z CH Zajezdnia) w sportowym zmaganiu z samym sobą pobiegną, aby dotrzeć do mety, którą będzie Plac Solidarności w Gdańsku 31 sierpnia. Tam złożą kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Codziennie biegacze będą mieli do pokonania dystans około 100 kilometrów, co sprawia, że każdy z nich będzie miał do pokonania kilkanaście kilometrów.

Zachęcamy do zobaczenia krótkiego filmu:

 

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy