Banner

Autobus z historią w tle

O przywróceniu do eksploatacji autobusu  marki Jelcz 043 marzyli ci, dla których wspomnienia z sierpniowego strajku na zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej wciąż są żywe. W poniedziałek  28 września podpisano w siedzibie Regionu umowę, w której do udziału w realizacji projektu pn. „Drugie życie strajkowego Jelcza 043” polegającego na odtworzeniu i renowacji zabytkowego autobusu zobowiązali się przedstawiciele MPK Wrocław, JELCZ Sp. z o.o., i Politechniki Wrocławskiej.

Stosowne dokumenty podpisali Krzysztof Balawejder, prezes zarządu wrocławskiego MPK, Dominik Gerbszt, członek zarządu spółki Jelcz, rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs i przewodniczący Zarządu Regionu dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso.

Profesor Zbigniew Sroka z Wydziału Mechanicznego Katedry Inżynierii Pojazdów miałby kierować zespołem specjalistów dążących do tego, aby autobus marki jelcz mógł w przyszłości przewieźć turystów do miejsca gdzie narodziła się dolnośląska Solidarność.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy