Banner

Apelują do pacjentów onkologicznych

Dyrektor naczelny Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu dr. hab. Adam Maciejczyk wraz z dyr. wrocławskiego oddziału NFZ Zbigniewem Terką i innymi lekarzami apelowali do mieszkańców regionu, by nie zwlekali z wizytami i poradami w w szpitalach i poradniach onkologicznych, gdyż opóźnienie wpływa na wyleczalność z nowotworu.

Dyrektor zapewniał, że szpital dochowuje  wszelkich procedur bezpieczeństwa. Niestety w marcu frekwencja pacjentów była mniejsza o około 30 proc., a w kwietniu z powodu pandemii zmniejszyła się nawet o 50 proc.

Dyrektor wrocławskiego oddziału NFZ Zbigniew Terka podkreślił, że obecnie pacjent może uzyskać kartę DiLO (Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego) – niezbędną do szybkiego leczenia onkologicznego – drogą elektroniczną przez internet.

“Ważne jest tylko, by zapamiętał numer tej karty i podał go u onkologa. Bezpieczeństwo pacjenta w DCO postawione jest na pierwszym miejscu, dlatego apeluję i namawiam pacjentów, aby korzystali i kontynuowali leczenie” – powiedział Terka.

jw

foto Janusz Wolniak

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy