Apel ws. relikwiarza bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk wystosował do wszystkich organizacji związkowych NSZZ “Solidarność” Apel ws. ufundowania relikwiarza dla relikwii bł. ks.Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ “Solidarność”. Poniżej treść Apelu:

Apel

Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność”!

Dzięki staraniom naszego Związku otrzymaliśmy bezcenny dar – relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ich depozytariuszem jest obecnie abp Józef Kupny.

Pragniemy w porozumieniu z naszym Metropolitą Wrocławskim, by relikwie Patrona naszego Związku zostały uroczyście wprowadzone do Katedry wrocławskiej w dniu 13 grudnia br.

Do tego czasu musimy zebrać odpowiednie środki, by ufundować godny relikwiarz. Zwracamy się zatem do wszystkich organizacji zakładowych NSZZ „Solidarność”, aby zechciały przekazać na nasze konto wpłaty na ten szczytny cel. Bardzo liczmy na Waszą ofiarność. Przekazywane środki na konto Regionu Dolny Śląsk proszę opatrzeć dopiskiem relikwiarz.

Pamiętajmy, że bł. Ks. Jerzy Popiełuszko poniósł męczeńską śmierć właśnie za nas, za ludzi prześladowanych i poniżanych przez komunistyczną władzę.

W nadziei na rychły odzew na ten apel, pozdrawiam Wszystkich członków NSZZ „Solidarność”!

Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk

Kazimierz Kimso