Banner

„Solidarność” w Amazonie

solid_win
OŚWIADCZENIE

Po raz kolejny z uwagą przyglądamy się doniesieniom medialnym na temat działalności OZZ Inicjatywa Pracownicza przy AMAZON Fulfillment Poland Sp. z o. o. w pod poznańskich Sadach. Metody działania tej organizacji budzą nasze wątpliwości. Wielokrotnie zabiegaliśmy o współpracę międzyzwiązkową, dialog oraz wypracowanie wspólnych stanowisk w sprawach istotnych dla pracowników Amazona. Niestety, zazwyczaj kończyły się one fiaskiem, mimo że wyrażaliśmy chęć współpracy. Co istotne, nasza organizacja nie brała udziału w sporze zbiorowym oraz nie została zaproszona do udziału w negocjacjach.
Czytaj całość oświadczenia
 

 

 

solidarność a nie korporacjonizmOświadczenie Komisji zakładowej ws. spotkania z polskimi władzami Amazona

W dniu 26 października 2015 odbyło się spotkanie polskimi władzami Amazona z naszą Komisją Zakładową. Mimo wielu próśb spotkanie nie odbyło się na terenie naszego zakładu pracy. Wyszliśmy również z propozycją spotkania w siedzibie Zarządu Regionu Dolnośląskiej Solidarności, która spotkała się ze zdecydowaną odmową. Takie praktyki są dla nas niezrozumiałe.
Spotkanie odbyło się w wynajętym pomieszczeniu w lokalu Exclusive Apartments przy ul. Krawieckiej 6.
Czytaj dalej
 

 

 

11009178_1661099904118403_3919540614018349284_nOświadczenie Komisji Zakładowej ws. podwyżek płac
Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas informacja o podwyżkach. Jednak okoliczności jej ogłoszenia są znamienne. Ministerstwo Gospodarki wzywa na dywanik włodarzy Amazona w sprawie jakości oferowanej pracy. Kontrole PIP-u wykazują rażące błędy i nadużycia.
Czytaj dalej

 

 

Bernard

WARTO NALEŻEĆ DO „SOLIDARNOŚCI”

Rozmowa z Obiabo Ocholeche Bernard, członkiem Związku w Amazonie

Czytaj dalej
 

 

 

amazon3a
W Amazonie powstał Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność”. Rzeczniczka prasowa polskiego oddziału firmy Marzena Więckowska, w wypowiedzi dla portalu Wirtualna Polska, powiedziała:Amazon nie ma nic przeciwko temu, ceni prawa pracownicze i liczy na współpracę związkowców.

Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do naszego związku oraz informacjami na temat naszej działalności prosimy o kontakt mailowy na adres:
amazon@solidarnosc.wroc.pl 

Skład komisji zakładowej:

Grzegorz Cisoń – przewodniczący, tel. 799 201 050

Anna Gandziarowska -z-ca,

Damian Jekiel – z-ca,

Mikołaj Zieleziński – sekretarz,

Tomasz Dędek – skarbnik,

Magdalena Sobańska – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

Czytaj więcej

11 stycznia założyliśmy w Amazonie “Solidarność”

Społeczna inspekcja pracy